KAMYON ŞOFÖRLERİ DİJİTAL TAKOGRAF UYGULAMASINI PROTESTO ETTİLER

Bitlis 8 Ocak 2020 17:47
Videoyu Aç KAMYON ŞOFÖRLERİ DİJİTAL TAKOGRAF UYGULAMASINI PROTESTO ETTİLER
A
a

Kamyon şoförleri 1 Ocak 2020 tarihinde hayata geçirilen dijital takograf uygulamasını protesto ettiler.

Bitlis il ve ilçelerinde evlerine ekmek götürme amacıyla kamyon şoförlüğü yapan nakliyeciler, 1 Ocak’ta zorunlu hale getirilen “dijital takograf” uygulamasını protesto etti. Tatvan Belediyesi'nin karşısındaki boş arazide  toplanan tır ve kamyon sürücüleri, Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS) ve Dijital Takograf uygulamasının kendileri için büyük zorluklar getirdiğini ve yürürlüğe giren kanunun geri çekilmesini istediler.

Tatvan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Naim Nadir, Türkiye’de yük taşımacılığı yapan yaklaşık 5 milyon kamyon ve kamyonetin bulunduğunu söyledi ve bu sektörün göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti. Dijital takograf uygulaması yüzünden nakliyecilerin mağdur olduğunu vurgulayan Nadir, şunları kaydetti:

“Dijital takograf düzenlemesiyle tonaj ve muayene gibi sorunlar çözüm beklemektedir. 1 Ocak’ta uygulamaya konulan dijital takograf ile 9 saatlik seyahat süresinin uzatılması başta olmak üzere evrak, tonaj, muayene ve korsan nakliyeciler ile ilgili yaşanan sorunların çözüme kavuşturulması zaruridir, ertelenemez. Söz konusu uygulamaya konulan düzenlemenin alt yapısı yoktur. Sürüş saatleri en az 13 saat olmalıdır. Yetkililer ile federasyonumuz, bu sorunların çözümünü bir an önce sağlamalıdır. Tatvan Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak da talebimiz budur. En kısa zamanda çözüm beklemekteyiz.” 


 
Kaynak : MUSTAFA YÜZER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bitlis'in Tüm Detayları..
 
Kanal Bitlis
Herkese Açık grup · 9.121 üye
Gruba Katıl