İŞLETME MAHALLESİ SAKİNLERİ 7 NOLU AİLE SAĞLIK MERKEZİNDEN FAYDALANABİLECEK

Bitlis 20 Şubat 2019 13:24
Videoyu Aç İŞLETME MAHALLESİ SAKİNLERİ 7 NOLU AİLE SAĞLIK MERKEZİNDEN FAYDALANABİLECEK
A
a

İşletme Mahallesi Muhtar Adayı Sefer Kamuran Altılar, Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü Tatvan ilçesinde açılan 7. Aile Sağlık Merkezi’nden İşletme Mahallesi sakinlerinin de faydalanabileceğinin müjdesini verdi.

Tatvan'ın Tuğ Mahallesinde hizmete giren ve ilçedeki 7. Aile Sağlığı Merkezinden İşletme Mahallesi sakinlerinin de faydalanabileceğini belirten İşletme Mahallesi Muhtar Adayı Sefer Kamuran Altılar şöyle konuştu: “Mahallemizde bulunan sağlık ocağı mahalle nüfusumuza karşı yetersiz kalıyordu, geçtiğimiz yıl konuyla ilgili yaşadığımız sıkıntıyı İl Sağlık Müdürümüz Sayın Koray Okur’a aktardık ve problemin kısa sürede çözüme kavuşturulacağı yönünde söz aldık. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay İl Sağlık Müdürlüğü tarafından mahallemize çok yakın bir konumda 7.Aile Sağlık Merkezi açıldı ve bu Aile Sağlığı Merkezi’nden İşletme Mahallesi’nde oturan vatandaşlarımızda yararlanabilecek. Mahalle sakinlerimizin yapmaları gereken tek şey 7 nolu Aile Sağlık Merkezi’ne giderek kayıt oluşturmak. Bildiğiniz üzere 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan seçimlerde İşletme Mahallesi Muhtar adayıyım. Her seferinde dile getirdiğim “Biz mahallemize hizmet etmeye seçilmeden başladık.” Konuyla ilgili olarak İl Sağlık Müdürü Dr. Koray Okur Beyefendi’ye teşekkür ediyor, mahallemiz ve ülkemiz için de hayırlı bir seçim diliyorum”
 
İl Sağlık Müdürü Dr. Koray Okur, 7.Aile Sağlığı Merkezi hakkında şöyle konuşmuştu:
"Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yeni açılan bu aile sağlığı merkezleri Tatvan’da yaşayan vatandaşların sağlık hizmetlerine kolay ulaşabilmesini sağlayacak. Yaşam Aile Sağlığı Merkezi diye adlandırılan bu merkez Tatvan ilçesine bağlı Cumhuriyet caddesi Tuğ mahallesinde hizmet verecektir. Aile Sağlığı Merkezimizde ilk aşamada 2 hekim ve 2 hemşire görev yapacağı, nüfus artış hızına göre 6 hekime kadar artırılmasının planlanlanmakta. Merkezde; hasta muayenesi, enjeksiyon-pansuman, laboratuar tetkikleri, gebe-lohusa-sağlam-çocuk takipleri, aşılama hizmetleri, aile planlaması, küçük cerrahi müdahaleler gibi birinci basamak koruyucu sağlık hizmetleri verilecek." 

 
Kaynak : ERDİ YILDIZ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bitlis'in Tüm Detayları..
 
Kanal Bitlis
Herkese Açık grup · 9.121 üye
Gruba Katıl