BİTLİS VE İLÇELERİNE 21 UZMAN HEKİM ATAMASI YAPILDI

Bitlis 21 Ekim 2019 10:15
Videoyu Aç BİTLİS VE İLÇELERİNE 21 UZMAN HEKİM ATAMASI YAPILDI
A
a

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan münhal kadrolara göre Bitlis ilimize Romatoloji-Gastroenterelog ve Nefrolog yan dal uzmanları olmak üzere  21 uzman doktor ataması yapıldı.

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Bitlis, Ahlat, Hizan ve Tatvan Devlet hastanelerine Kadın Hastalıkları ve Doğum branşında, Bitlis, Adilcevaz ve Tatvan Devlet hastanelerine Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşında atamalar yapıldığı belirtilirken ayrıca Bitlis Devlet Hastanesi'ne Radyoloji, Mutki Devlet Hastanesi'ne Aile Hekimliği, Tatvan İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne Halk Sağlığı, Tatvan Devlet Hastanesi'ne de Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları, İç Hastalıkları, Nefroloji, Plastik ve Estetik Cerrahi, Romatoloji, Ruh Sağlığı Hastalıkları ve Tıbbı Patoloji branşlarında atamaların gerçekleştirildiği belirtildi.

Yapılan atamalar ile ilgili değerlendirmede bulunan Bitlis İl Sağlık Müdürü Dr. Koray Okur şöyle konuştu: "Bakanlığımız tarafından yapılan son atamalarda ilimize  21 uzman doktor atandı. Atamalarda ilimize ilk kez Romatoloji branşında da uzman doktor ataması yapıldı.
İlimiz için gerekli atamaların gerçekleşmesinde emeği geçen Sağlık Bakanımıza şükranlarımı sunuyor,Görevlerine yeni başlayacak hekimlerimizin ilimiz de başarılı hizmetlere imza atmalarını temenni ediyorum.
Kaynak : MUSTAFA YÜZER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bitlis'in Tüm Detayları..
 
Kanal Bitlis
Herkese Açık grup · 9.121 üye
Gruba Katıl