BİTLİS'TEN GİTTİLER AMA BİTLİS'İ UNUTMADILAR!

Hizan 20 Kasım 2019 20:09
Videoyu Aç BİTLİS'TEN GİTTİLER AMA BİTLİS'İ UNUTMADILAR!
A
a

İstanbul’da yaşayan Bitlisli iş adamlarımızdan Sinan Aslan ve Mehmet Selam Uyanık, Hizan’a bağlı  Oymapınar, Ekinli, Görece ve Çalışkanlar ve Delikli Taş köyünde okuyan 300 kışlık kıyafet ve bot ayakkabı hediye etti.

Aslen Bitlisli olan Öz Evru Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Aslan ve Nokta 1 Mobilya ve Arma-Tek İnşaat Lojistik Firması Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Selam Uyanık, geçtiğimiz günlerde Hizan’a gelerek, köylerde eğitim gören ilk ve ortaöğretim öğrencilerine kışlık kıyafet ve ayakkabı hediye ettiler.

Bitlis Detay’a konuşan Öz Evru Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Aslan: “1981 Bitlis Hizan Ekinli Köyü doğumluyum, yaklaşık 26 yıl önce İstanbul’a göç etmek zorunda kaldık. İstanbul’da yaşadığımız zorlu süreçlerin ardından çok şükür kendi iş yerimizi kurduk. Öz Evru Tekstil firmamızı tekstil ihracatı üzerine  açtık, Fresco Soho markamızla da çalışmalarımız devam ediyoruz. Biz paylaşmayı seviyoruz, bu nedenle bizden yapılan her alışverişin 5₺'lik kısmını yardım fonumuza ayırdık; Okul çağındaki köyde yaşayan kardeşlerimizin kışın çetin soğuklarını daha rahat yaşamaları için 1550 kardeşimize mont, bot, bere, atkı ve eldiven aldık, 300 adetini dağıttık geriye kalanları da kısa süre içerisinde kardeşlerimize ulaştıracağız. Bu güzel organizasyona destek veren Nokta 1 Mobilya’ya, Arma-tek Lojistiğe ve Ceylan Avize Kemal İnan’a çok teşekkür ederiz.


Kaynak : MUSTAFA YÜZER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bitlis'in Tüm Detayları..
 
Kanal Bitlis
Herkese Açık grup · 9.121 üye
Gruba Katıl