BİTLİS TANITIM GÜNLERİNDE BİTLİS ESNAFINI DÜŞÜNEN YOK!

Bitlis 19 Ekim 2019 14:02
Videoyu Aç BİTLİS TANITIM GÜNLERİNDE BİTLİS ESNAFINI DÜŞÜNEN YOK!
A
a

İzmir'de düzenlenecek olan Bitlis Tanıtım Günleri'ne sayılı günler kala organizatör firmanın daha fazla para kazanmak amacıyla Bitlisli esnafları gözardı ederek yabancı esnaflara stand yeri satması, Bitlis'e ait yöresel ürünleri satmayı planlayan esnafları zor durumda bırakacak.

Bu yıl 25 - 28  Ekim tarihlerinde İzmir'de düzenlenmesi planlanan Bitlis Tanıtım Günleri etkinlikleri için organizatör firmanın, daha fazla para kazanabilmek i Bitlisli olmayan esnaflara da stand yeri vermesi, yöresel ürünleri satmak için İzmir'e gidecek olan Bitlisli esnafları zor durumda bırakacak. 
İzmir Karşıyaka Bostanlı Pazar Yeri'nde düzenlenecek olan ve Bitlis'in kültürel ve tarihi güzelliklerinin İzmir'e taşınacağı tanıtım günlerinde, asıl amaçlardan olan, Bitlisli esnafın hem yöresel ürünlerini pazarlaması hedeflenirken, organizatör firmanın boş kalan stand yerlerini de yabancı esnafa sattığı iddiaları, alandan yer kiralayan Bitlisli esnafları çileden çıkardı.

"BİTLİS TANITIM GÜNLERİ'NDE BAŞKA İLLERİN ÜRÜNLERİ SATILACAK"
İddialar üzerine stand yeri kiralamaktan vazgeçen Bitlisli bazı esnaflar, organizatör firmanının Bitlis Tanıtım Günleri'nde Bitlis esnafının yaptığı satışların bölge ekonomisini canlandırdığını dile getirerek şöyle konuştular: "Tanıtım günleri organizasyonunun tarihi ve kültürel güzelliklerimizi başka şehirlerde yaşayan vatandaşlarımıza tanıtmak olduğu gibi Bitlis'te üretilen yöresel ürünlerin, satışını sağlamaktır. Bu amaçlarla gitmeyi planladığımız Tanıtım Günleri'ni organize eden firmanın daha fazla para kazanmak amacıyla standları Trabzonlu, Rize'li esnaflara da sattığını öğrendik, bu durum elimize yılda bir defa geçen, ürettiğimiz ürünleri pazarlama fırsatını adeta baltalamaktadır. 

"İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ RAMAZAN BEY NEDEN MÜSAADE EDİYOR?"
Yaşanacak olan durumdan rahatsızlığı dile getiren esnaflar, konudan Bitlis İl Kültür ve  Turizm Müdürü Ramazan Gencan'ın da haberdar olmasına rağmen, göz yummasına tepkilerini şu sözlerle dile getirdiler:"Konuyla ilgili şikayetlerimizi dile getirmek istediğimizde, durumdan İl Kültür ve  Turizm Müdürümüz Ramazan Bey'in de haberinin ve müsadesenin olduğunu öğrendik. Sayın müdürümüze sormak istiyoruz? Memleketiniz Sivas'ta müdür olsaydınız ve böyle bir durumda Sivas esnafının işini engelleyenlere sessiz kalır mıydınız? Yetkililerden ricamız bu hatadan bir an önce dönülmelidir. Bitlis Tanıtım Günleri'nde Amasya'yı Gaziantep'i tanıtmak ne kadar yanlışsa, başka esnafı getirmekte o kadar yanlıştır."
Kaynak : MUSTAFA YÜZER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bitlis'in Tüm Detayları..
 
Kanal Bitlis
Herkese Açık grup · 9.121 üye
Gruba Katıl